WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Dortmund Teknik Üniversitesi

Dortmund Teknik Üniversitesi

  Dortmund Teknik Üniversitesi

  Dortmund Teknik Üniversitesi, 1968 yılında kurulduğundan bu yana doğa ve mühendislik bilimleri ile sosyal bilimler ve kültürel çalışmalarda bünyesinde barındırdığı 17 fakültesi ile özel bir konuma sahiptir. Almanya’nın önde gelen teknik üniversitelerinden birisidir. Üniversitenin 4026’sı uluslararası öğrenci olmak üzere toplam 34.000 kayıtlı öğrencisi ve 300’üolmak üzere 6.500 çalışanı vardır. Bu öğrenciler hem klasik hem de yenilikçi konuları kapsayan 80 lisans ve yüksek lisans bölümünde öğrenim görmektedir. Dortmund Teknik Üniversitesi dünyanın çeşitli ülkelerinden Dortmund’a üniversite öğrenimi için gelen 4.000’ün üzerinde öğrencisi ile uluslararası profili yüksek bir üniversitedir.

  Dortmund Teknik Üniversitesi 1968 yılında kurulduğundaDortmund şehri ve Ruhr bölgesi o dönemde Avrupa’nın en büyük kömür ve çelik endüstrisi bölgesiydi. Dortmund Teknik Üniversitesi şehrin ve bölgenin günümüzde bir yüksek teknoloji merkezi ve kültürel bir metropole dönüştürülmesine yardımcı olmuştur. 6.500 çalışanı ile Dortmund şehrinin en büyük işveren kurumu konumundadır.

  Dortmund Teknik Üniversitesi bünyesindeki 17 fakülte ile öğretim faaliyetlerine devam etmektedir:

  Matematik

  Fizik

  Kimya ve Kimyasal Biyoloji

  Bilgisayar Mühendisliği

  İstatistik

  Biyolojik ve Kimya Mühendisliği

  Makine Mühendisliği

  Elektrik Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği

  AlanPlanlaması

  Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği

  Ekonomi

  Rehabilitasyon Bilimleri

  Beşeri Bilimler ve İlahiyat

  Kültürel Çalışmalar

  Sanat ve Spor Bilimi

  Sosyal Bilimler

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Almanya’daki üniversitelerin genel olarak 2 farklı başlangıç tarihleri vardır. Başlangıçlar Ekim-Kasım, Mart-Nisan aylarında yapılmaktadır. Her okulun son başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  FİYATLANDIRMA

  Almanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri yoktur. Devlet üniversiteleri, eğitim alan öğrencilerden sadece dönemlik harç bedeli talep etmektedir. Bu harç bedelleri ortalama 300-500 Euro arasındadır.

  Tanıtım Videosu

  Galeri

  Konum

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.