WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Dresden Teknik Üniversitesi

Dresden Teknik Üniversitesi

  Dresden Teknik Üniversitesi

  Dresden Teknik Üniversitesi’nin kökleri 1828’de kurulan Dresden Teknik Eğitim Enstitüsü’ne dayanmaktadır. Bugün ise mühendislik ve fen bilimlerine ek olarak beşeri bilimler, kültürel ve sosyal bilimler ile tıp alanında da öğretim veren bir üniversitedir. Konu alanlarının bu çeşitliliği Almanya’da bile benzersiz bir durumdu. Dresden, Teknik Üniversitesi  1 Kasım 2019’dan bu yana uygulanan üniversitelerde mükemmellik stratejisinin bir parçası olarak federal ve eyalet hükümetlerinden fon alan on bir Alman üniversitesinden biridir. Yani Dresden Teknik Üniversitesi bir mükemmeliyet üniversitesidir. Mükemmellik unvanı, Almanya’daki en büyük teknik üniversitelerden olan Dresden Teknik Üniversitesi’nin bilimsel başarılarının bir kanıtıdır. Dresden Teknik Üniversitesi Almanya’nın önde gelen dokuz teknik üniversitesinin kurduğu bir üniversiteler birliği olan TU 9’un bir üyesidir. Üniversitenin temel hedeflerinden bir tanesi öğretim ve araştırmayı en yüksek uluslararası düzeyde sürdürmek ve daha da geliştirmektir.

  Üniversitenin odak alanları biyomedikal, biyo mühendislik, malzeme bilimi, bilgi teknolojileri, mikroelektronik, enerji, çevre ve kültür alanlarıdır. 17 fakültede 120’nin üzerinde lisans ve yüksek lisans programını öğrencilerine sunan Dresden Teknik Üniversitesi’nin 31.500 kayıtlı öğrencisi mevcuttur. Bu öğrencilerin %16’sı dünyanın dört bir yanından Dresden’e gelen uluslararası öğrencilerdir.

  Times Higher Education World University Rankings, QS Top Universitie sRanking, Academic Ranking of World Universities gibi dünya çapında saygınlığa sahip üniversite sıralama listelerinde hem Almanya hem dünya çapında her zaman çok üst sıralarda yer almaktadır.

  Biyoloji Fakültesi

  Kimya ve Gıda Kimyası Fakültesi

  Matematik Fakültesi

  Fizik Fakültesi

  Psikoloji Fakültesi

  Eğitim Fakültesi

  Felsefe Fakültesi

  Dilbilim, Edebiyat ve Kültürel Çalışmalar Fakültesi

  Elektrik Mühendisliği ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi

  Bilgisayar Bilimleri Fakültesi

  Makine Mühendisliği Fakültesi

  Mimarlık Fakültesi

  Sivil Mühendislik Fakültesi

  Çevre Bilimleri Fakültesi

  Ulaştırma Bilimleri Fakültesi

  Ekonomi Fakültesi

  Tıp Fakültesi

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Almanya’daki üniversitelerin genel olarak 2 farklı başlangıç tarihleri vardır. Başlangıçlar Ekim-Kasım, Mart-Nisan aylarında yapılmaktadır. Her okulun son başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  FİYATLANDIRMA

  Almanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri yoktur. Devlet üniversiteleri, eğitim alan öğrencilerden sadece dönemlik harç bedeli talep etmektedir. Bu harç bedelleri ortalama 300-500 Euro arasındadır.

  Tanıtım Videosu

  Galeri

  Konum

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.