WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Hannover Leibniz Üniversitesi

Hannover Leibniz Üniversitesi

  Hannover Leibniz Üniversitesi

  Kökleri 1831’de kurulan Yüksek Ticaret Okulu’na kadar uzanan Leibniz Üniversitesi’nin o yıllarda 64 olan öğrenci sayısı günümüzde yaklaşık 30.000 öğrenciye ulaşmıştır.  Bugün Almanya’nın önemli üniversitelerinden birisidir ve ülkenin önde gelen 9 teknik üniversitesi tarafından kurulan TU 9 birliğinin bir üyesidir. Üniversitede 9 fakültede ve 150’den fazla enstitüde 334’ü profesör olmak üzere 3.190 bilim insanı öğretim ve araştırma faaliyetlerine devam etmektedir.  Bu 9 fakültede 87 lisans ve yüksek lisans programı öğrencilere sunulmaktadır.

  Hannover Leibniz Üniversitesi’nde 114 ülkeden yaklaşık 4.300 öğrenci (toplam öğrenci rakamının %17’sine karşılık gelmektedir) üniversite öğrenimine devam etmektedir. Uluslararasılaşma, Hannover Leibniz Üniversitesi’nde önemli bir rol oynamaktadır.  Öğretimde ve bilimsel araştırmalardaki uluslararası işbirliği ortakları, üniversitenin başarısına ve gelişimine katkıda bulunmaktadır. Dünya çapında ağ oluşturma, seçkin bilim insanlarıyla işbirliği ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler Hannover Leibniz Üniversitesi’nde uluslararası bir öğrenme, öğretim ve araştırma ortamı yaratmaktadır. Uluslararası öğrencilere yönelik olarak hazırlanmış lisans ve yüksek lisans bölümleri sayesinde uluslararası öğrenciler için çekici bir üniversitedir.

  Fakülteler:

  Mimarlık ve Peyzaj Fakültesi

  İnşaat Mühendisliği ve Jeodezi Fakültesi

  Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi

  Hukuk Fakultesi

  Makine Mühendisliği Fakültesi

  Matematik ve Fizik Fakültesi

  Fen Bilimleri Fakültesi

  Felsefe Fakültesi

  İşletme ve Ekonomi Fakültesi

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Almanya’daki üniversitelerin genel olarak 2 farklı başlangıç tarihleri vardır. Başlangıçlar Ekim-Kasım, Mart-Nisan aylarında yapılmaktadır. Her okulun son başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  FİYATLANDIRMA

  Almanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri yoktur. Devlet üniversiteleri, eğitim alan öğrencilerden sadece dönemlik harç bedeli talep etmektedir. Bu harç bedelleri ortalama 300-500 Euro arasındadır.

  Tanıtım Videosu

  Galeri

  Konum

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.