WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Heidelberg Üniversitesi

Heidelberg Üniversitesi

  Heidelberg Üniversitesi

  1386’da kurulan Heidelberg Ruprecht-Karls Üniversitesi Almanya’daki en eski üniversitedir. Baden-Württemberg eyaletinde bulunan Heidelberg Üniversitesi, uluslararası bir araştırma üniversitesi olarak zengin ve köklü akademik geleneğe sahiptir. Sadece Almanya’nın değil dünyanın da en eski üniversitelerinden birisidir. Bir reform üniversitesi olarak araştırma özgürlüğü ve öğretim özgürlüğü Heidelberg Üniversitesi için çok önemlidir. Öğrencilere, genç araştırmacılara ve bilim insanlarına özerk bir araştırma alanı sunmaktadır. Bu özgürlüğü sürekli daha ileri bir noktaya taşımak için gerekli adımları atmaya devam etmektedir. Heidelberg Üniversitesi araştırma ve öğretimi birleştirerek kapsamlı bir akademik eğitim, öğretimi garanti eder.

  Heidelberg Üniversitesi’nin büyük başarıları uluslararası saygınlığı olan ödüllerle de tescillenmiştir. Heidelberg Üniversitesi’nden 11 profesör Nobel Ödülü almıştır.  Heidelberg Üniversitesi’nden 19 bilim insanı, Almanya’daki en önemli araştırma ödülü olan ve Alman Araştırma Vakfı tarafından verilen Gottfried Wilhelm Leibniz Ödülü’nün sahibidir. Bilim insanları bu ödülü aldıklarında Heidelberg Üniversitesi’nde araştırmacı olarak çalışıyorlardı ya da halen çalışmaktadırlar.

  Heidelberg Üniversitesi geleneksel olarak uluslararası odaklıdır. Almanya ve Avrupa’da lider bir konuma sahiptir ve bu konumunu sürekli bir şekilde iyileştirmeye odaklanmıştır.  Öğrencilere, bilim insanlarına ve çalışanlarına Avrupa’daki veya dünya çapındaki sayısız üniversitede öğrenim, öğretim, araştırma ve ileri mesleki eğitim için çok çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

  Uluslararası olarak aktif bir araştırma üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi odaklandığı araştırma alanlarını, yaşamın, sağlığın ve hastalığın moleküler temelleri, matematikte, veride ve malzeme dünyasında modeller ve yapılar, küreselleşmiş dünyalarda kültürel dinamikler ve düzenleyici ve öz-düzenleyici kurallar: bireyler ve topluluklar olarak sınıflandırmıştır. Mühendislik moleküler sistemleri ve kültürel mirasın dönüşümü üniversitenin diğer büyük araştırma araştırma projelerinden birkaçıdır.

  Heidelberg Üniversitesi’nde 5.300’ü uluslararası öğrenci olmak üzere toplam 28.650 öğrenci öğrenim görmektedir.  532’si profesör 6.072 akademik personel ve araştırma görevlisi üniversitenin bilimsel ve akademik faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Üniversitede 12 fakülte mevcuttur:

  Yaşam Bilimleri Fakültesi

  Kimya ve Yer Bilimleri Fakültesi

  Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi

  Fizik ve Astronomi Fakültesi

  Felsefe Fakültesi

  Modern Diller Fakültesi

  İlahiyat Fakültesi

  Hukuk Fakültesi

  Davranışsal ve Kültürel Çalışmalar Fakültesi

  İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi

  Heidelberg Tıp Fakültesi

  Mannheim Tıp Fakültesi

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Almanya’daki üniversitelerin genel olarak 2 farklı başlangıç tarihleri vardır. Başlangıçlar Ekim-Kasım, Mart-Nisan aylarında yapılmaktadır. Her okulun son başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  FİYATLANDIRMA

  Almanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri yoktur. Devlet üniversiteleri, eğitim alan öğrencilerden sadece dönemlik harç bedeli talep etmektedir. Bu harç bedelleri ortalama 300-500 Euro arasındadır.

  Tanıtım Videosu

  Galeri

  Konum

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.