WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Karlsruhe Teknik Üniversitesi

Karslruhe Teknik Üniversitesi

  Karslruhe Teknik Üniversitesi

  1825 yılında kurulmuş olan Karslruhe Üniversitesi ile 1956 yılında kurulmuş Karlsruhe Araştırma Merkezi’nin (Forschungszentrum Karlsruhe GmbH) 1 Ekim 2009’da Karslruhe Teknik Üniversitesi’ni (KIT) oluşturmak için birleşmişlerdir.  Bu birleşmenin ana amacı Alman üniversite ve araştırma ortamında benzersiz bir yeri Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nü (KIT) oluşturmak olmuştur. Kuruluşundan 10 yıl sonra ise 1 Kasım 2019’dan bu yana uygulanan Alman

  üniversitelerinde mükemmellik stratejisinin bir parçası olarak federal ve eyalet hükümetlerinden fon alan on bir Alman üniversitesinden birisi olmuştur. Bu gurubun da üt sıralarında yer alarak mükemmeliyet üniversitesi olduğunu başarılı bir şekilde ortaya koymuştur.

  KIT dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ve araştırmacılara Alman bilim sisteminde benzersiz araştırma koşulları sunar. Başka hiçbir yerde bu denli büyük bir araştırma kurumunun altyapısını kullanamazlar. KIT’teki araştırmanın amacı, insanlığın küresel sorunlarını, özellikle enerji alanında yaşanan zorlukları çığır açan yeniliklerle aşabilmek için yeni buluşlar, uygulamalar ve çözümler yaratmaktır. Öğrenciler ve genç bilim adamları için ileri düzeydeki öğretim fırsatları, büyük ölçekli ulusal araştırmalara sahip tek Alman mükemmellik üniversitesinde benzersiz bir öğrenme ve araştırma ortamı yaratmaktadır.

  Üniversitenin ana hedeflerinden birisi öncü ve yenilikçi araştırmaları yoluyla insanlığın karşı karşıya olduğu küresel zorluklarla başa çıkmasına katkıda bulunmaktadır. Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nin bu hedefine ulaşması malzeme araştırmaları, parçacık fiziği araştırmaları, iklim ve çevre araştırmaları ve biyoloji gibi çok çeşitli alanlarda temel araştırmalarla desteklenmektedir. Üniversitenin hedeflerine ulaşabilmesi için fen bilimleri, mühendislik, ekonomi, beşeri bilimler ve sosyal bilimler gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış bilim adamları Karlsuhe Teknik Üniversitesi’nde birlikte çalışırlar. Bu da öğrencilere benzersiz bir araştırma ortamının içinde olmaları şansını verir.

  Times HigherEducation World UniversityRankings, QS TopUniversitiesRanking, AcademicRanking of World Universities gibi dünya çapında saygınlığa sahip üniversite sıralama listelerinde hem Almanya hem dünya çapında her zaman çok üst sıralarda yer almaktadır. Farklı disiplinlerde dünyada ilk 30 üniversite arasında ve Almanya’da ilk 4 üniversite arasında olmayı başarmıştır.

  KIT’de 368’si profesör olmak üzere 5.183 öğretim ve araştırma görevlisi görev yapmaktadır. Üniversitede öğretim ve araştırma faaliyetlerine katılan yabancı akademisyen sayısı ise 1.178’dir. Yaklaşık 105 lisans ve yüksek lisans bölümünde 5.028’si uluslararası öğrenci ( toplam öğrenci sayısına oranı %21.6’dır) olmak üzere toplam 23.320 öğrenci öğrenimlerine devam etmektedir. Yalnızca 2019 yılında üniversite bünyesinde 97 yeni buluş yapılmış  ve 40 yeni patent başvurusunda bulunulmuştur.

  Üniversite öğretim alanı olarak aşağıdaki alanlara yoğunlaşmıştır:

  Enerji

  Mobilite

  Bilişim

  İklim ve Çevre

  Materyal ve Malzeme

  Temel ve Astropartikül Fiziği

  İnsan ve Teknoloji

  Uygulamalı Matematik

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Almanya’daki üniversitelerin genel olarak 2 farklı başlangıç tarihleri vardır. Başlangıçlar Ekim-Kasım, Mart-Nisan aylarında yapılmaktadır. Her okulun son başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  FİYATLANDIRMA

  Almanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri yoktur. Devlet üniversiteleri, eğitim alan öğrencilerden sadece dönemlik harç bedeli talep etmektedir. Bu harç bedelleri ortalama 300-500 Euro arasındadır.

  Tanıtım Videosu

  Galeri

  Konum

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.