WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Köln Üniversitesi

Köln Üniversitesi

  Köln Üniversitesi

  1388 yılında kurulan Köln Üniversitesi hem Almanya’nın hem de Avrupa’nın en eski ve en büyük üniversitelerinden birisidir. 600 yıllık bu köklü üniversitesi akademik anlamdaki üstün başarıları ve verilen öğretimin yüksek kalitesi ve bilimsel araştırma çeşitliliği nedeniyle mükemmel bir uluslararası üne sahiptir.

  Köln Üniversitesi’nin iş portalında öğrenciler için iş ve staj olanakları bulunur. Mezun olan öğrenciler kariyerlerindeki ilk iş pozisyonlarını bu portal vasıtasıyla kolaylıkla bulabilmektedir. Bölgesel, ulusal ve uluslararası şirketler bu portalı ihtiyaçlarına yönelik uygun çalışanları bulabilmek için yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Portal şirketler ile öğrencileri verimli bir şekilde bir araya getirmektedir.  Üniversiteye bağlı Professional Center adıl merkez tarafından sunulan çok sayıda iş teklifi, öğrencilerin gelecekteki kariyerlerine adım atmalarına yardımcı olur. Çeşitli iş sektörlerinden uzmanların verdiği seminerler, ile şirketlerdeki konferanslar ve projeler vasıtasıyla öğrenciler daha iş hayatına adım atmadan profesyonel iş becerileri kazanırlar. Professional Center merkezi tarafından sunulan kişisel kariyer koçluğu, öğrencilere iş hayatı ile ilgili analizler yapma becerisi kazandırır ve onların iş hayatına daha kolay adapte olmalarına yardımcı olur.

  Köln Üniversitesi’ndeki bilimsel araştırmalar 6 fakülte ve 16 fakülteler arası araştırma ve öğretim merkezleri tarafından yürütülmektedir. Üniversitenin odaklandığı başlıca araştırma alanları ise yaşa bağlı hastalıkların mekanizmaları, davranışsal ekonomi mühendisliği ve sosyal biliş, kuantum madde ve malzemeler, küresel güneyde sosyo-ekonomik, kültürel ve politik değişim, bitki bilimleri, dildeki ve bilişteki beceriler ve yapılardır.

  Üniversitedeki 6 fakülte bünyesinde 102 alanda açılan 337 lisans ve yüksek lisans bölümünde toplam 48.689 öğrenci öğrenim görmektedir. Bunların 5.185’i ulusları arası öğrencilerdir. 657’si profesör olmak üzere 4.529 öğretim ve araştırma görevlisi ile 3.342 idari ve teknik personel Köln Üniversitesi’nde görev yapmaktadır.

  Fakülteler:

  Ekonomi ve Sosyal Bilimler Fakültesi

  Hukuk Fakültesi

  Tıp Fakültesi

  Tıp Okulu

  Felsefe Fakültesi

  Matematik ve Fen Bilimleri Fakültesi

  Beşeri Bilimler Fakültesi

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Almanya’daki üniversitelerin genel olarak 2 farklı başlangıç tarihleri vardır. Başlangıçlar Ekim-Kasım, Mart-Nisan aylarında yapılmaktadır. Her okulun son başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  FİYATLANDIRMA

  Almanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri yoktur. Devlet üniversiteleri, eğitim alan öğrencilerden sadece dönemlik harç bedeli talep etmektedir. Bu harç bedelleri ortalama 300-500 Euro arasındadır.

  Tanıtım Videosu

  Galeri

  Konum

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.