WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Stuttgart Üniversitesi

Stuttgart Üniversitesi

  Stuttgart Üniversitesi

  1829’da bir ticaret okulu olarak kurulan Stuttgart Üniversitesiiki yüzyıl bu süreçte bir ticaret okulundan uluslararası bir araştırma üniversitesine dönüşmüştür.Otomotiv endüstrisinin en büyük şirketlerinden birisinin kurucusu olan Gottlieb Daimler de 1857-1859 yılları arasında Stuttgart’ta makine mühendisliği öğrenimi görmüştür.Gottlieb Daimler1886’da bir arabaya motor takan ilk kişidir. Yani otomobilin mucidi olarak tarihte bir kilometre taşı döşemiştir. Günümüzde Stutthart dünya otomotiv endüstrisi için en önemli şehirlerden birisidir.Havacılık, uzay mühendisliği ve motorlu taşıtlar alanında Almanya’daki ilk profesörlük unvanı 1911’de Stuttgart’ta verilmiştir.

  Mühendislik, fen bilimleri ve beşeri bilimler alanında birçok tanınmış şahsiyet Stuttgart Üniversitesi’ndeçalışmıştır. Makine mühendisliği alanında çok eskilere uzanan ve ünü tüm dünyaya yayılmış bir öğretim geleneğine sahiptir.Okulun makine mühendisliği mezunları arasında Gottlieb Daimler (otomobiller), Robert Bosch (ev aletleri), AlfredKärcher (temizlik malzemeleri) gibi alanlarında çığır açan buluşlara imza atmış ünlü mucitler yer almaktadır.  Federal Almanya Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı TheodorHeuss’da Stuttgart Üniversitesi’nde tarih alanında profesörlük yapmıştır.

  Stuttgart Üniversitesi akıllı ve otonom sistemler alanında lider bir üniversite haline gelmeyi hedeflemektedir. Stuttgart Üniversitesi bu hedefine ulaşmak için geniş alanlara yayılan bilimsel çalışma yelpazesi, kendine özgü disiplinler arası ekip çalışması, araştırma kalitesi ve bilimsel ve endüstriyel ortaklarlaişbirliği içinde yürüttüğü çok sayıda büyük ölçekli projeye Avrupa’nın önde gelen yüksek teknoloji bölgesi Stuttgart’ın sahip olduğu yüksek potansiyele güvenmektedir.

  125 yıldan bu yana Stuttgart, en önemli modern icatlardan birine ev sahipliği yapıyor.  Otomobil. Otomobiller şehri Stuttgart, dünyadaki en eski ve hala en önemli endüstriyel otomotiv merkezidir. Otomotiv endüstrisi, Stuttgart bölgesini dünyanın en yüksek gelir düzeyine sahip ve ekonomik açıdan en önemli bölgelerden biri haline getirdi. Bunda Daimler, Porsche, Bosch, Mahle, Eberspächer, Mann + Hummel ve Recarogibi genel merkezleri Stuttgart’ta bulunan payı büyüktür. Stuttgart bölgesindeki çeşitli endüstri dallarından elde edilen cironun yaklaşık yüzde 45’i otomotiv sektöründen elde edilir. Doğrudan veya dolaylı olarak yaklaşık bölgede yaşayan 200.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

  4.900’ü uluslararası öğrenciler olmak üzere toplam 23.855 öğrenci 10 fakültede açılmış olan 168 lisans ve yüksek lisans bölümünde öğrenim görmektedir. Üniversitede 265’i profesör 3.141 öğretim elemanı ve araştırma görevlisi ile 1.888 idari ve teknik personel görev yapmaktadır.

  Fakülteler:

  Mimarlık ve Şehir Planlama Fakültesi

  İnşaat ve Çevre Mühendisliği Fakültesi

  Kimya Fakültesi

  Enerji Mühendisliği, Süreç/Proses Mühendisliği ve Biyo-mühendislik

  Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi

  Havacılık ve Uzay Mühendisliği ve Jeodezi Fakültesi

  Tasarımsal Mühendislik, Üretim Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği

  Matematik ve Fizik Fakültesi

  Felsefe ve Tarih Fakültesi (Beşeri Bilimler Fakültesi)

  Ekonomi ve Sosyal Bilimler Fakültesi

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Almanya’daki üniversitelerin genel olarak 2 farklı başlangıç tarihleri vardır. Başlangıçlar Ekim-Kasım, Mart-Nisan aylarında yapılmaktadır. Her okulun son başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  FİYATLANDIRMA

  Almanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri yoktur. Devlet üniversiteleri, eğitim alan öğrencilerden sadece dönemlik harç bedeli talep etmektedir. Bu harç bedelleri ortalama 300-500 Euro arasındadır.

  Tanıtım Videosu

  Galeri

  Konum

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.