WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Amerika Dil Okulları

Küreselleşen dünya ile birlikte günümüzde öğrencilerin yurtdışında dil eğitimine olan talepleri artmaktadır. İngilizcenin evrensel dil olmasıyla beraber öğrenciler iş yaşamlarına başlamadan İngilizce seviyelerini yükselterek hem iş ve eğitim hayatlarında daha hazır hem de farklı kültürlerden insanlar tanıyarak küreselleşmektedirler. Amerika yurtdışı dil programlarını araştıran öğrenciler için çeşitli programlardan söz etmek mümkündür. Amerika’da birbirinden farklı kazanımlar elde edebileceğiniz şehir, okul ve konaklama alternatiflerinin yanı sıra; bilim, sanat, spor ve teknolojik altyapılarının üst seviyede olduğu okullarla Amerika’da yeni insanlar ve kültürler tanırken sosyal yaşamdan da kopmayacaksınız. Öğrencilerimize kriterlerine en uygun şehir, okul, dil okulu, konaklama programlamak mümkündür.

Amerika Özgürlükler Ülkesi!

Amerika birçok farklı ülkeden insana din, dil, cinsiyet, ulus ayrımı yapmadan ev sahipliği yapan ve sunduğu çeşitli alternatifleriyle okyanusun ötesindeki fırsatlar ülkesidir. Amerika’da akademik eğitim veya yabancı dil eğitimi alırken aynı zamanda eğitim süreniz boyunca farklı eyaletleri de gezebilirsiniz.

En çok tercih edilen şehirleri; New York, Boston, Chicago, Miami, North Lauderdale, Washington, Seattle, Philedelpia, Atlanta, Pennsylvania, San Francisco, Berkeley, Ohio, Orlando, Santa Barbara, Los Angeles, Irvine ve San Diego’dur.

En çok tercih edilen programlar; Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Tip İngilizcesi, Toefl Hazırlık, SAT Hazırlık, Gmat Hazırlık, Gre Hazırlık gibi programlardır.

First Edumate Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak Amerika’da dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz için okul, program, konaklama, kayıt ve vize süreçlerinin takibi, uçuş biletlerinin ayarlanması, hava alanı organizasyonu ve gidilecek ülke ile ilgili gerekli bilgilendirme işlemleri hususunda uzman ekibimiz tarafından destek sağlanmaktadır. Ayrıca bütün eğitim süreciniz boyunca siz ve aileniz First Edumate’in ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmakta olacaksınız.

Amerika Dil Okulları

Çeşitli ülkelerden birçok öğrenci dil okulları, lisans, yüksek lisans, doktora gibi programlara katılmak için Amerika eğitim programlarına katılmaktadır. Amerika’nın diğer ülkelere göre en çekici yanlarından biride kampüste eğitim alma şansınızın olmasıdır.

Dil Eğitimi programınızın ilk gününde seviye sınavına girerek kendi seviyenize uygun bir sınıfı yerleştirilirsiniz. Amerika’da dil okullarının başlangıç dönemlerinin esnek olması nedeniyle seviyenize ve kriterlerinize en uygun programa en kısa sürede başlayabilirsiniz.

Amerikan öğrencilerle beraber eğitim alabileceğiniz kampüs dil okulları, öğrencilerimize kampüsün yüzme havuzu, kütüphane, spor, kültür-sanat alternatifleri, öğrenci topluluklarına katılım ve kampüs içi yurtlardan yararlanma alternatifleri sunduğu için öğrencilerin tercih ettiği dil okulu programlarının başında gelmektedir. Öğrenciler katıldığı topluluklar ile yeni sosyal çevreler edinirken, dil okulunu tamamladıklarında dünyaca ünlü üniversitelerden sertifika almaya hak kazanmaktadırlar.

Dil okulları şehir merkezinde yer almaktadır. Öğrencilerin her hafta programlara başlama olanakları vardır. Dil okulu bünyesinde bire-bir dersler, sınava hazırlık programları ve yoğun İngilizce programları gibi birçok dil programı bulunmaktadır.

AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI

Amerika’da dil eğitimi İngiltere başta olmak üzere Avrupa’daki birçok ülkeye göre daha uygundur. Amerikan Doları’nın Sterlin’e göre daha düşük kur oranına sahip olması Amerika’da dil eğitimi almayı daha uygun hale getirmektedir. Ayrıca Amerika’da dil eğitimine gelmeden önce alacağınız F-1 vizesi eğitim sürenizi devam ettirmek istemeniz durumunda ülkenize dönmeden vize sürenizi uzatma imkânı sağlamaktadır.

AMERİKA’DA SAĞLIK VE ÇALIŞMA KOŞULLARI

Amerika’da Avrupa ülkeleri gibi sağlık hizmetleri açısından pahalı olan ülkelerden biridir. Amerika’ya eğitim için gitmeden önce öğrencilerin sağlık sigortalarını yaptırmaları zorunludur. Dil eğitimi için Amerika’ya giden öğrencilerin maalesef çalışma izni hakkı bulunmamaktadır.

AMERİKA’DA KONAKLAMA ALTERNATİFLERİ

Dil eğitimi sürecinizde beklentilerinize en uygun konaklama alternatifi sizin ihtiyaçlarınıza göre tespit edilip ayarlanmaktadır. Öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama tipleri arasında aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ve öğrenci apartmanları öncelikli olarak akla gelmektedir. Aile yanı konaklama, gittiğiniz ülkenin kültürünü daha yakından öğrenmenizi ve sürekli İngilizce dil pratiği yapmanızı sağlar. Aile yanında tek kişilik veya iki kişilik odalarda kalabilirsiniz. Aile yanında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmakla beraber bu sayede aile üyeleri ile daha fazla zaman geçirip kültürlerini öğrenme şansı elde edebilirsiniz. Aile yanı konakla bütçe olarak diğer seçeneklere göre daha uygundur. Öğrenci apartları tek kişilik konaklama yapmak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri seçeneklerden biridir. Bu konaklama tipinde özel veya paylaşımlı banyo ve mutfak seçenekleri ile size en uygun alternatif bulunabilir. Tek kişilik öğrenci apartlarında kendi en düzeninizi yaratabilir ve kendinizi yuvanızda gibi hissedebilirsiniz. Öğrenci yurtları diğer seçeneklere göre daha fazla sosyalleşebileceğiniz, kampüsteki diğer öğrencilerle ortak bir yaşam sürebileceğiniz bir yaşam sunmaktadır.

AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ SONRASI SERTİFİKA VE MASTER

 • Dil eğitim sonrasın Amerika’da lisans, yüksek lisans ve çeşitli sertifika programlarına devam etmek isteyen öğrenciler için okul araştırma, hazırlık süreçleri, girilmesi gereken sınavlar ve ülkenin eğitim sistemine dahil olma konusunda gerekli desteği yine First Edumate’in uzman desteğiyle gerçekleştirebilirsiniz.
 • Amerika’da öğrenim hayatlarına devam etmek isteyen öğrenciler yaklaşık 1 yıl alacakları akademik programla beraber OPT (Optional Practical Training) yani Amerika’da 1 yıl yaşama ve çalışma iznini almaya hak kazanırlar.
 • Öğrenciler bu sayede edindikleri dil eğitimini hem profesyonel hayatlarında kullanma şansı bulurken hem de yurtdışı iş tecrübesi kazanarak cv’lerine ve hayatlarına unutulmaz deneyimler ekleyebilirler.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

 • Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Bu detayları bulunduğunuz şehirdeki danışman arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz).
 • Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
 • Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri.
 • Banka mektubu. (Bu mektubu First Edumate ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
 • Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu First Edumate ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

AŞAMALARI İLE AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ

1. -Tüm süreçlerde seninle beraber olacak First Edumate danışmanınla tanışma
2. -Gideceğin ülke, okul ve konaklamada sana en uygun seçenekleri gel beraber seçelim.
3. -Evet! En zorlu süreci tamamladık. Şimdi kayıt zamanı. Kayıt işlemleri başlasın!
4. -Seçtiğimiz okuldan kabul belgen geldi! Şimdi hayallerinin ülkesine vize başvurusu yapabiliriz.
5. -First Edumate uzmanlığıyla vize hazırlık ve alım sürecinde her zaman yanındayız!
6. -Tüm evrakların tamam. Gitmek için hazırsın. Şimdi gideceğin ülkeyle ilgili oryantasyon zamanı.
7. -Tüm eğitim sürende First Edumate senin ve ailenin yanında!

1. – A’DAN Z’YE TÜM SÜRECİ ”FIRST EDUMATE” OLARAK ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİMİZLE BAŞLATACAĞIZ.

 • Tüm süreçlerde sana destek olacak First Edumate danışmanınla tanışıp yurtdışı hayallerin doğrultusunda kısa ve uzun vadeli planların oluşturulur.
 • Gitmek istediğin ülkeye karar vermediyseniz, ülkelerin genel özellikleri, eğitim kalitesi, bütçe, vize süreçleri hakkında size en uygun seçenekler belirlenir.
 • Gitmek istediğiniz okulların kayıt koşulları, başlangıç tarihleri ve vize alım süreçleri doğrultusunda dil eğitimine başlamanız için en uygun süreler belirlenir.
 • Sizin için en uygun planların (dil okulu, vize, konaklama, ulaşım…) genel masraf çizelgesi hazırlanır.

2. – KARAR VERME AŞAMASI

 • Size en uygun program seçenekleri değerlendirmenizde ve size en uygun seçeneği bulmanızda her zaman yanınızdayız.
 • Seçtiğiniz programla beraber, kriterlerinize göre konaklama seçeneklerinin belirlenmesi
 • Okul ve vize başvuruları için gerekli evrak listelerinin örnekleri size verilir.
 • Tüm süreçlerde aklınıza takılan tüm soru ve sorunlarınızda bizlere telefonla veya e-mail ile ulaşabilirsiniz.

3. – KAYIT İŞLEMLERİ

 • Seçilen okulun başvuru formunun doldurulması.
 • Gerekli evrakların kontrol edilmesi.
 • Konaklama rezervasyonun yapılması.
 • Uçak bileti rezervasyonu yapılması.
 • Seçilen okulun başvuru ücretinin ödenmesi.
 • Başvurunuz okula gönderilir.
 • Vize için gerekli evrakların teslim edilmesi.
 • Vize randevusunun alınması (Yoğunluk durumuna göre ileri tarihlere alınması önerilir) .

4. – KABUL BELGESİNİN GELMESİ VE VİZE İŞLEMLERİ

 • Dil okulundan kabul mektubunuzun gelmesiyle vize işlemlerine başlanır.
 • Ülke tercihinize göre, daha önceden vize için tarih alınmadıysa tarih alınır, daha önce alındıysa tarih güncelliği kontrol edilir.
 • Hazırlamış olduğunuz vize evraklarınız profesyonel danışmanlarımız tarafından kontrol edilir eksik evraklar tespit edilir.
 • Vize evrakları gidilecek ülke ve programa uygun bir şekilde doldurulur.

5. – VİZENİN ALINMASI VE HAZIRLIK AŞAMASI

 • Vizeniz kontrol edilir.
 • Konaklama detayları kararlaştırılır.
 • Gideceğiniz ülke ve tarihe göre uçak biletleri alınır.
 • Dahil olacağınız eğitim program ücreti havale ya da nakit olarak gerçekleştirilir.
 • Havaalanından karşılama istenmesi durumunda uçuş bilgileriniz gibi detaylar bildirilir.

6. – ORYANTASYON

 • Gideceğiniz ülkeye vardığınız havaalanında pasaportunuz hariç sizden istenilebilecek evraklar bildirilir. (Kabul belgesi, konaklama detayları gibi…)
 • Süreç içerisinde; acil durumlar için vitamin, ağrı kesici, antibiyotik, kronik bir rahatsızlığınız bulunması durumunda kullanılması gerekli ilaçlar, havlu, nevresim takımı, priz dönüştürücü (converter) gibi yanınıza almanız gerekenlerin listesi.
 • Programınızın ilk günü hakkında detaylı bilgi.
 • Eğer aile yanında kalacaksanız, bazı pratik bilgilerin verilmesi. Gitmeden önce aileyi arayıp geleceğinizi tekrar haber verme sizin sorumluluklarınız, götürmek istediğiniz yeme/içme erzakları alımı ve kalacağınız aileye gideceğiniz ülkeden istekleri olup olmadığı sormak gibi…

7. – EĞİTİM SÜRENİZCE FIRST EDUMATE YANINIZDA!

 • First Edumate size ve ailenize eğitim süreciniz destek olamaya devam eder.
 • Eğitim ya da konaklama konusunda sorun yaşandığında danışmanlarımız tarafından süreç en hızlı şekilde çözüme ulaştırılacaktır.
 • Eğitim sürecinizi devam ettirmek istediğinizde, farklı bir okul, eğitim programı aramanızda danışmanlarımız sizlere destek olmaya devam edeceklerdir.
 • Eğitim sürecinizde yaşadığını tüm deneyimler bizim için çok değerli. Deneyimlerinizi bizlerle paylaşmanız diğer öğrencilerimiz içinde yol gösterici nitelikte olacaktır.

AMERİKA DİL OKULLARI

Bilgi İstek Formu

Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.