WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Berkeley Dil Okulları

BERKELEY’dE Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

California eyaletine bağlı San Fracisco Koyu’na kıyı olan Berkeley ABD’nin en genç şehirlerinden biridir. Berkeley için Amerika’nın eğitim alanındaki önemli kalelerinden biri demek yanlış olmaz. California Üniversitesi’nin ilk binasının burada kurulması buna örnek verilecek olaylardan sadece biridir. Berkeley şehri sadece eğitim değil aynı zamanda sosyal anlamda sosyal hak ve eşitliklerin oluşmasında önemli bir sorumluluğa da sahip olmuştur. Tarihte bir çok ırk, din ve kültürden insan burada barış ve ahenk içinde yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Berkeley’in en önemli geçim kaynağını eğitim ve sağlık sektörleri oluşturmuştur. Berkeley eğitim kenti olması nedeniyle genç bir nüfusa sahiptir. Bu durum neticesinde kültürel, sosyal, eğlence ve sportif etkinlikler Berkeley’in en önemli parçalarını oluşturmaktadır.

Türkiye’den Berkeley’ye gitmeyen isteyen öğrenciler için yaklaşık 13 saatlik bir yolculuk onları beklemektedir. İstanbul Berkeley uçak biletleri dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Bilet fiyatları genel olarak 700 – 1200 USD (Amerikan Doları) arasında değişmektedir.

Türkiye’den Berkeley’e en kolay ulaşım için öncelikle San Francisco’ya uçuş sağlanır. Daha sonra San Francisco’dan Berkeley’e (27 km) otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Uçak biletleri 700 – 1200 USD (Dolar) arasında değişmektedir.

Berkeley, Amerika’nın tümünde bisikletçiler ve yayalar için en güvenli yerlerden biridir. Şehirdeki üniversiteler de öğrencileri bu konuda teşvik etmektedir. Bunun dışında şehirde otobüs kullanımı da nispeten yaygındır.

Berkeley’de okula gidip gelmek için yaygın bir şekilde kullanılan doğa dostu seçeneklerin başında bisiklet ve yürüyüş yolları akla gelmektedir. Bisiklet severler ve yayalar için oldukça güvenli olan Berkeley’de bu doğa dostu hareket Üniversite tarafında da teşvik edilmektedir. Aynı zamanda otobüsle yolculuk etmek farklı bir alternatif olarak sunulabilir.

Berkeley, genel olarak sıcak ve çok yağışlı olmayan bir şehirdir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,4°C’dir.

Berkeley’de bir aylık tüm ihtiyaçlarınız için ortalama 2,000-3,000 USD (Dolar) arasında bir bütçe ayırmanız tavsiye edilir.

Berkeley ile Türkiye arasında 10 saatlik yerel saat farkı bulunmaktadır. Örneğin Türkiye’de saat 12.00 iken Berkeley’de saat 22.00’dır.

First Edumate Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak Amerika’da dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz için okul, program, konaklama, kayıt ve vize süreçlerinin takibi, uçuş biletlerinin ayarlanması, havaalanı organizasyonu ve gidilecek ülke ile ilgili gerekli bilgilendirme işlemleri hususunda uzman ekibimiz tarafından destek sağlanmaktadır. Ayrıca bütün eğitim süreciniz boyunca siz ve aileniz First Edumate’in ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmakta olacaksınız.

berkeley DİL OKULLARI

Teklif Formu

Icon
Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.