WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Chıcago Dil Okulları

chıcago’dA Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Illinois eyaletine bağlı Michigan Gölü’nün güneybatısında yer alan Chicago nüfus açısından ABD’nin en büyük üçüncü şehridir. Chicago modern mimarisi ve doğal güzellikleriyle adeta eski ve yeninin vücut bulmuş halidir. Chicago ulaşım, finans, sanayi, eğitim ve tıp alanları gibi birçok alanda ABD’nin kalbi niteliğindedir. Chicago ünlü havaalanı dışında yerin altından kurulu olan metro ağıyla da ünlüdür.

Caz müziğin başkenti sayılan Chicago, aynı zamanda dans, spor, sahne gösterileri ve konserler ve daha birçok alandaki kültürel faaliyete olanak sağlamaktadır. Ayrıca güzel doğası ve Michigan gölü ile birlikte birçok doğa sporu ve açık hava aktivitelerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Türkiye’den Chicago’ya gitmeyen isteyen öğrenciler için yaklaşık 12 saatlik bir yolculuk onları beklemektedir. İstanbul’dan dünya’nın en işlek havayolu trafiğine sahip Chicago O’hare Uluslararası Havaalanı’na gidiş için uçak biletleri dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Bilet fiyatları genel olarak 900 – 1200 USD (Amerikan Doları) arasında değişmektedir.

Chicago’nun şehir planlaması çok düzenli ve ulaşımı kolaydır. Gökdelenlerin arasında yerden 6 metre yükseklikte metro ağı kuruludur. Aşağısında ise normal trafik akışı devam etmektedir. Bilet fiyatları mesafeye göre değişmekte olup aylık kart alternatifleri bulunmaktadır.

Chicago, 4 mevsimi yaşayan şehirlerden biridir. Yazları oldukça nemli ve sıcak geçerken kışları soğuk ve karlı geçmektedir.

Chicago’de bir aylık tüm ihtiyaçlarınız için ortalama 1000-1500 USD (dolar) arasında bir bütçe ayırmanız tavsiye edilir.

Chicago ile Türkiye arasında 8 saatlik bir yerel saat farkı bulunmaktadır. Örneğin Türkiye’de saat 12.00 iken Chicago’da saat 20.00’dir.

First Edumate Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak Chicago’da dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz için okul, program, konaklama, kayıt ve vize süreçlerinin takibi, uçuş biletlerinin ayarlanması, havaalanı organizasyonu ve gidilecek ülke ile ilgili gerekli bilgilendirme işlemleri hususunda uzman ekibimiz tarafından destek sağlanmaktadır. Ayrıca bütün eğitim süreciniz boyunca siz ve aileniz First Edumate’in ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmakta olacaksınız.

CHICAGO DİL OKULLARI

Teklif Formu

Icon
Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.