WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Montreal Dil Okulları

MONTREAL Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Montreal, Kanada’nın Quebec eyaletinin en büyük Kanada’nın ise en büyük ikinci kentidir. Montreal’in nüfusu 1,6 milyon civarındadır. Paris’ten sonra dünyada en çok Fransızca konuşulan şehirdir. Kanada’da ise en büyük ikinci şehirdir.

Şehir, Ottawa ve Saint Lawrence nehirlerinin birleştiği noktada, Montreal Adası üzerinde bulunur. Şehir, bu coğrafi güzelliğiyle dünyaca tanınır ve yıl boyunca birçok turiste kucak açar. Eğitim alanında ise prestijli ve başarılı McGill Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan şehir, aktif bir genç nüfusa sahiptir.

Festival ve kültürel etkinlikleriyle Fransız zevkini ortaya koyan Montreal kenti, Montreal Caz Festivali ve Montreal Film Festivaliyle her yıl yoğun ilgi görmektedir. Montreal’deki görülmesi gereken bazı yer ve yapılara Royal Dağı, Montreal Botanik Bahçesi, Saint Joseph Mabedi ve Montreal Güzel Sanatlar Müzesi örnek verilebilir. Bu ve bunun gibi eşsiz özellikleriyle Montreal öğrenciler için ideal bir şehir hayatı sunmaktadır.

Türkiye’den Montreal’e ulaşmak için direkt uçuşlar bulunmaktadır. Montreal’e ulaşmak için Montreal’dan aktarmalı uçmak bir seçenektir. Bu uçakların bilet fiyatları yaklaşık 1500 CAD (Kanada Doları) civarındadır. Bunun dışında Montreal’dan aktarmalı uçuşlar yılın belirli zamanlarında daha ekonomik olabilmektedir.

Montreal’de aylık konaklama ve temel ihtiyaçlar 2,000-2,250 CAD (Kanada Doları) arasında değişir. Cep harçlığı olarak 15-25 CAD düşünülebilir. Montreal’de aylık konaklama ve temel ihtiyaçlar 2,000-2,500 CAD (Kanada Doları) arasında değişir. Tek kullanımlık toplu taşıma bileti 3,25 CAD’dir. Cep harçlığı olarak 15-25 CAD düşünülebilir.

Montreal’de toplu taşıma sistemi temiz, hızlı ve basittir. Şehir içinde toplu taşıma için otobüs, tren, feribot ve metro kullanılabilmektedir.

Montreal’de iklim genel anlamda ılıman be nemlidir. Yıl boyunca nispeten yoğun miktarda yağış alan şehrin yıllık sıcaklık ortalaması 9,4°C’dir.

Montreal ve Türkiye arasında 7 saat zaman farkı vardır. Yani Montreal’de saat 12:00 iken Türkiye’de saat 19:00’dır.

First Edumate Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak Montreal şehrinde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için okul ve program seçiminden sonra okula kayıt işlemlerinin yapılması, konaklama ayarlanmasından, vize işlemlerinin eksiksiz olarak tamamlanması, vize aldıktan sonra uçak biletinin ayarlanması, gidilecek ülkede hava alanı karşılaması organize edilmesi gibi tüm işlemleri organize etmekteyiz.

Ayrıca tüm eğitim süreciniz boyunca First Edumate’in ücretsiz ve uzman danışmanlık hizmetinden faydalanıyor olacaksınız.

MONTREAL DİL OKULLARI

Teklif Formu

Icon
Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.