WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

New York Dil Okulları

New York’ta Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

New York dünyanın ve Amerika’nın en kalabalık şehridir. Dünya’nın en büyük doğal limanlarına sahip olan New York hem ticari hem de Birleşmiş Milletler Genel Merkezine ev sahipliği yaparak önemli bir diplomatik bir konuma sahiptir.Ayrıca “The City of New York” olarak da anılan bu şehir dünyanın kültür başkenti olarak da bilinmektedir.
Yaklaşık 20 milyon nüfusa sahip olan şehirde yaklaşık 170 farklı dil konuşulmaktadır.

New York bu özelliğiyle birçok göçmene de ev sahipliği yapmaktadır. New York’ta çeşitli aksanlarda İngilizce konuşulmakla beraber İspanyolca ’da neredeyse anadil İngilizce kadar konuşulan bir dildir.

1615 yılında Hollandalıların New Amsterdam adıyla kurulan şehir 1664 yılında Birleşik Krallığına geçerek New York adını almıştır. Kent Amerika Birleşik Devleti’nin ilk kurulduğu birkaç yıl ülkenin başkenti olmuştur. Kendin önemi Başkent Washington’a taşındıktan sonra da devam etmiştir. Özellikle 19.yy’da göç ve açılım hareketiyle önemi daha da arttı. New York gerek liman şehri olması gerek diğer özellikleri nedeniyle 20.yy’da Dünya’nın en önemli ticaret, sanayi ve iletişi merkezi haline gelmeye başladı.

New York bu büyüme hareketi ve ekonomik önemleri nedeniyle 1920’lere gelindiğinde Dünya’nın en kalabalık şehri unvanını Londra’nın elinden alarak Dünya’nın en kalabalık şehri haline gelmiştir. Sadece 10 yıl sonra şehir nüfusu 10 milyonu aşarak tarihin ilk mega şehri olmuştur.

The New York City; Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx ve Staten Island olmak üzere beş bölgeden oluşmaktadır.

Geçmişten günümüze finansın kalbini oluşturan New York günümüzde de ekonominin başkenti Wall Street caddesine ev sahipliği yapmaktadır.

New York Empire State Building, Times Square, Brooklyn Köprüsü Broadway, Metropolitan Museum of Art, MoMa, Bronx Hayvanat Bahçesi, Central Park ve Madison Avenue’da bulunan alışveriş merkezleri gibi kültürel ve eğlence merkezleriyle yılda 40 milyona yakın turist çekmektedir.

John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı dünyanın en çok yolcu trafiği taşıyan havaalanlarından biridir.  New York 24 saat açık metrosu ve ulaşım olanaklarıyla “Hiç uyumayan şehir” unvanını layıkıyla taşımaktadır.

New York 4 mevsimin yaşandığı ülkelerden biridir.

First Edumate Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak New York’ta dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz için okul, program, konaklama, kayıt ve vize süreçlerinin takibi, uçuş biletlerinin ayarlanması, hava alanı organizasyonu ve gidilecek ülke ile ilgili gerekli bilgilendirme işlemleri hususunda uzman ekibimiz tarafından destek sağlanmaktadır. Ayrıca bütün eğitim süreciniz boyunca siz ve aileniz First Edumate’in ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmakta olacaksınız.

new york DİL OKULLARI

kings dil okulları

Teklif Formu

Icon
Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.