WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Washıngton DC Dil Okulları

Washıngton DC’de Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

ABD’nin başkenti Washington D.C.’dir. Washington D.C. ABD’nin hiçbir eyaletine bağlı olmayan tek şehridir. Virginia ve Maryland Washington D.C.’nin bağımsız bir şehir olarak kurulabilmesi için topraklarının bir bölümünü Washington D.C.’ye vermişlerdir. ABD Yüce Divanı, Beyaz Saray, Amerikan Kızıl Haçı, NASA, Uluslararası Finans Şirketi gibi önemli binaları ve anıtları Washington D.C.’de bulunmaktadır. 31 maddelik Amerikan Anayasası 1776 yılında Washington D.C.’de ilan edilmiştir. Washington D.C. tarihi, siyasal, kültürel ve finansal anlamda çok önemli bir konuma sahiptir. Washington’da okumak isteyen öğrenciler ABD’nin diğer şehirlerinden daha bağımsız daha özgür olabilecekleri bu şehirde kendilerini keşfedecekler.

Türkiye’den Washington D.C.’ye gitmek istene öğrenciler için yaklaşık 12 saatlik bir yolculuk onları beklemektedir. İstanbul Washington D.C.’ye direkt uçuş bulunmaktadır. Washington D.C’ye uçak biletleri dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Bilet fiyatları genel olarak 900 – 1200 USD (Amerikan Doları) arasında değişmektedir.

Washington D.C. ABD’nin en geniş toplu taşıma ağına sahip şehirlerinden biridir. Şehirde genel olarak otobüs, tramvay ve metro ağları kullanılmaktadır.

Washington D.C. bol yağış alan ılıman bir iklime sahiptir. Yıllık sıcaklık ortalaması 13,6°C’dir.

Washington’da aylık konaklama ve genel ihtiyaçlar 2,000-2,500 USD (Dolar) arasında bir bütçe ayırmanız tavsiye edilir.

Washington D.C. ile Türkiye arasında 6 saatlik bir yerel saat farkı bulunmaktadır. Örneğin Türkiye’de saat 12.00 iken Washington D.C’de saat 18.00’dır.

First Edumate Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak Washington D.C.’de dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz için okul, program, konaklama, kayıt ve vize süreçlerinin takibi, uçuş biletlerinin ayarlanması, hava alanı organizasyonu ve gidilecek ülke ile ilgili gerekli bilgilendirme işlemleri hususunda uzman ekibimiz tarafından destek sağlanmaktadır. Ayrıca bütün eğitim süreciniz boyunca siz ve aileniz First Edumate’in ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmakta olacaksınız.

WASHINGTON DC DİL OKULLARI

Teklif Formu

Icon
Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.