WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

İngiltere’de Eğitim Hakkında S.S.S

İngiltere'de Eğitim Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere’de alacağınız eğitim ile İngilizceyi en iyi şekilde ilerletebilir/ öğrenebilirsiniz. Ayrıca ülkemize 3.5 saat mesafesi ile Amerika veya Avustralya gibi ülkelere göre çok daha yakındır. Yurtdışında eğitim almak istiyorsanız dünyanın en iyi üniversitelerinin çoğu burada bulunur. Ayrıca pek çok ülkeden öğrenci ile bir arada güven içinde okuma şansı sunar.

İngiltere’de Lisans eğitimi ortalama yıllık 12,000 Sterlin’den, Yüksek Lisans ise 13,000 Sterlin’den başlar. Bu rakamlar okuldan okula, bölümden bölüme değişiklik göstermektedir.

Londra’daki Üniversiteler için yaklaşık 12,100 Sterlin, Londra dışı üniversiteler için yaklaşık 10,000 Sterlin’dir. Bu ücretlerin içine üniversite eğitim bedelleri dahil değildir. Bu ücretler İngiltere hükümetinin belirlediği yıllık yaşam gideridir.

Lisans eğitimi 3 yıl, Yüksek Lisans ise 1 yıl sürmektedir. Ancak bu süreler bazı programlara göre değişiklik gösterebilir.

Yurtdışı eğitiminde ortalama lisans için en az 70/100, Yüksek Lisans için ise 2.5/4.0 olmalıdır. Bazı okullar daha düşük ortalama ile kabul verebilmektedir. Bu durum okuldan okula ve ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Yüksek Lisans eğitimde ise not ortalamanız düşük olduğu zaman iş deneyiminiz göz önüne alınır.

Evet. Lisans için Foundation dediğimiz Hazırlık eğitimi bulunuyor. Yüksek lisans için ise Pre-Master eğitimini önce alıp, sonra Yüksek Lisans eğitimine başlayabilirsiniz.

Okulların Pre-sessional dediğimiz kendi kampüslerinde verdikleri yabancı dil kursları bulunmaktadır. Ancak bunun için IELTS’den en az 4.0/4.5 almanız gerekmektedir.

Evet. Pek çok ülke yurtdışında eğitim alırken bu imkanı vermez ancak İngiltere’de Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi alırken haftada 20 saat çalışabilirsiniz.

Yurtdışı eğitimi alabileceğiniz pek çok ülke buna izin vermez. Ancak İngiltere’de Lisans veya Yüksek Lisans mezunu bir öğrenci mezuniyetten sonra 2 sene İngiltere’de oturum ve çalışma izni vermektedir.

Okullar ortalama olarak %20 civarında burs vermektedir. Bunun dışında spor/müzik veya diğer alanlarda ulusal veya uluslararası başarınız varsa ek burslar alma şansınız bulunur.

Tüm üniversiteler yurt konaklama hizmeti vermektedir.

Evet mümkün. Not ortalamanıza göre kabul alabilirsiniz.

Evet. Eşiniz ve çocuklarınız da sizinle gelebilir. Eşler tam zamanlı çalışabilir.

Tier 4 vizesi ile gidecek öğrenciler part-time eğitim alamaz.

Evet, öğrencilerimizin tüm vize sürecinden ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Teklif Formu

Icon
Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.