WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Poznan University of Medical Sciences

Poznan University of Medical Sciences

  POZNAN UNIVERSITY OF MEDICAL SCIENCES

  Kuruluşu 1919’lara dayanan Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi, 2007 yılında üniversite statüsüne kavuşmuştur. Tıp alanında Polonya’nın en büyük devlet üniversitelerinden biridir. Yaklaşık 10 bin öğrencisi ve 750 akademik personeli bulunmaktadır. Okulun Amerika, Norveç, İsrail ve Tayvan gibi ülkelerde kayıt ofisleri mevcuttur. Bu sayede dünyanın farklı yerlerinden öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

  Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi; tıp, diş hekimliği, eczacılık veya fizyoterapi gibi alanlarda üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için YÖK denkliği alabileceği seçenekler arasındadır. Tıp eğitiminde öğrencilere verilecek bire bir eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkındadır ve bunun için de her öğrenciye ayrı ilgi gösterilmektedir.

  Kabul Kriterleri
  Başvuru için en az IELTS 6.5 sertifika sahibi olması gerekmektedir.
  Polonya’da Tıp Üniversitesine kabul edilmek için lise ortalamanızın en az 70 civarında olması biyoloji, fizik, kimya ve İngilizce derslerinden başarılı olmanız gerekmektedir.

  Eğitim iki aşamalı olarak verilir. Poznan Tıp Üniversitesi eğitim modeli tamamen Kaliforniya’dan alınmış olup denetlemeler tamamen Kaliforniya Tıp Kurulu tarafından yapılmaktadır.

  İlk aşamaya PreKlinik yılı denir ve 3 yıl sürer. Anatomi, Tıbbi Biyoloji, Kimya, Biyokimya, Histoloji ve Embriyoloji, Fizyoloji konularında eğitim verilir ve uzmanlık kazandırılır.

  İkinci aşamada ise; eğitimin dördüncü yılından itibaren başlar ve üç yıl sürer. Bu aşamada klinik bilgi, seçmeli klinik ve seçtiği alanla ilgili uzmanlık eğitimi verilir. Bu altı yıllık eğim sonunda gerekli sınav ve stajlar verildikten sonra öğrenciler Tıp Doktoru unvanını alırlar.

  Başvuru Poznan Tıp Üniversitesi kabul komitesi tarafından değerlendirilir lise ortalaması iyi olan biyoloji, fizik, kimya ve İngilizce derslerinden yeterli görülen öğrenciler bölüme kabul edilirler. Kabul edilecek öğrencilerin kendi ülkesinde de tıp okuyabilecek yeterlilikte olmaları gereklidir.

  SUNULAN PROGRAMLAR

  • Tıp
  • Fizyoterapi
  • Eczacılık
  • Diş Hekimliği

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Polonya üniversitelerinde eğitim genellikle Ekim ayı gibi başlamaktadır. Resmi başvurular ise ilgili üniversitenin kayıt kabul dönemini açmasıyla başlar. Bazı üniversiteler kayıt dönemini Mayıs ayı itibarı ile açarken bu dönem Eylül ayı sonuna kadar sürmektedir.. Kayıtların kapanması bölümlere ayrılmış olan kontenjanların dolmasıyla sona erer.

  Geç kayıt olacak öğrenciler ise Ocak – Şubat ayı başlangıçlı programlar için başvurularını Aralık ayı sonuna kadar yapabilmektedir. Resmi başvurularda aranacak nitelik eğitim alacağınız dildeki yeterliğinizdir. Başvuru süreci ile ilgili danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  PROGRAM ÜCRETLERİ

  Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde öğrencilerin seçeceği lisans ve yüksek lisans eğitim programına göre değişkenlik gösteren fiyatlar, € 10.000 ile € 13.500 arasındadır. Program ücretleri dönemsel olarak değişim gösterebilir. Fiyatlandırma ile ilgili danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Program Adı(Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)
  Tıp Hazırlık25.900 Euro
  Tıp1213.200 Euro
  Diş Hekimliği1014.120 Euro
  Eczacılık128.500 Euro
  Fizyoterapi109.900 Euro

  Tanıtım Videosu

  Konum

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.