WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

University of Fine Arts

University of Fine Arts

  UNIVERSITY OF FINE ARTS IN POZNAN

  Tarih boyunca adının sık sık değiştiği Poznan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 1919 yılında kurulmuş resim, heykel, grafik alanlarında eğitim veren sanat okuludur. Okul yıllar geçtikçe kendini yenileyerek sanatsal açıdan sürekli gelişme göstermiştir. Değişil akımları ve klasikten yenilikçiliğe kadar birçok disiplinden sanat dalını ve tasarımını benimsemiştir.

  Poznan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yaklaşık 1500 öğrenci ve 213 akademik personel bulunmaktadır. Okulun; Resim ve Çizim, Intermedia, Grafik Tasarım, İç Tasarım, Endüstriyel Tasarım, Fotoğraf, Atölye Grafik ve Heykel bölümleri bulunmaktadır. Akademi, Art Records adlı dergi ve kataloglarda öğrencilerinin ortaya koyduğu sanatsal çalışmaları yayınlamaktadır. Okul aynı zamanda kendi galerilerini, öğrencileri ve diğer sanatçılarının kullanımına açmakta ve henüz genç yaştayken isimlerini duyurabilmeleri için her türlü destek ve imkânı sağlamaktadır.

  Poznan Güzel Sanatlar Üniversitesi, The European League of Institutes of the Arts (ELIA) ve Network for the International Cooperation in the Arts üyesi olup, Bologna kriterlerine tabiidir ve bu sayede 3 yıl lisans ve iki yıl yüksek lisans olarak eğitim vermektedir.

  SUNULAN PROGRAMLAR

  Lisans – Yüksek Lisan Programları

  • Resim ve Çizim
  • Heykel
  • Intermedia
  • Atölye Grafik
  • Fotoğraf
  • İç Tasarım
  • Endüstriyel Tasarım
  • Grafik Tasarım

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Polonya üniversitelerinde eğitim genellikle Ekim ayı gibi başlamaktadır. Resmi başvurular ise ilgili üniversitenin kayıt kabul dönemini açmasıyla başlar. Bazı üniversiteler kayıt dönemini Mayıs ayı itibarı ile açarken bu dönem Eylül ayı sonuna kadar sürmektedir.. Kayıtların kapanması bölümlere ayrılmış olan kontenjanların dolmasıyla sona erer.

  Geç kayıt olacak öğrenciler ise Ocak – Şubat ayı başlangıçlı programlar için başvurularını Aralık ayı sonuna kadar yapabilmektedir. Resmi başvurularda aranacak nitelik eğitim alacağınız dildeki yeterliğinizdir. Başvuru süreci ile ilgili danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  PROGRAM ÜCRETLERİ

  Poznan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğrencilerin seçeceği lisans ve yüksek lisans eğitim programına göre değişkenlik gösteren fiyatlar, € 5.000 ile € 6.000 arasındadır. Program ücretleri dönemsel olarak değişim gösterebilir. Fiyatlandırma ile ilgili danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Tanıtım Videosu

  Konum

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.