WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

İrlanda’da Yüksek Lisans Eğitimi

İrlanda’da Yüksek Lisans Eğitimi

İrlanda’da yüksek lisans bir yıl sürmektedir. (bazı bölümler 2 yıl sürebilmektedir) Ana dili İngilizce olan bir ülkeye göre fiyat ve yaşam anlamında çok daha avantajlıdır.

İrlanda’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen adayların en çok dikkatini çeken taraf eğitim için de ve eğitim sonrasında alacakları çalışma iznidir.

Mezuniyet sonrası tam zamanlı çalışma izni 2 yıldır. Eğitim esnasında Çalışma izinleri kışın haftada 20 saat, yazın ise 40 saat olarak ayarlanmıştır. İrlanda’da 5 sene çalıştıktan sonra Vatandaşlık alınabilir.

Okullar kabul verirken öğrenci profiline çok dikkat etmektedir. Gerçekten eğitim almak isteyen öğrencileri kabul edilir. Bu yüzden mülakat yapılmaktadır.

Yüksek Lisans başvurularda genel olarak IELTS’den en az 6.5 istenmektedir. Bu durum bölümden bölüme değişim gösterebilir.

İrlanda’da Eğitimin Avatajları

  • İrlanda’nın en büyük avantajı dünyanın en büyük firmalarının (Google, Microsoft, Facebook, Twitter, Intel, Paypal gibi) Dublin’de yer almasıdır.
  • Bir çok alanda çalışan istihdamı sağlanmaktadır
  • Öğrenciler mezun olunca %94 oranında iş bulabilmektedir.
  • Türkiye’ye yakın bir coğrafyada bulunmaktadır.
  • Burs imkanları mevcuttur.
  • 5 sene çalıştıktan sonra Vatandaşlık alma şansı bulunmaktadır.

İrlanda’da 2 okul ile çalışmaktayız, Dublin Business School ve Griffith College.

İrlanda'da Üniversite Eğitimi

İRLANDA ÜNİVERSİTELERİ

Teklif Formu

Icon
Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.