WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Polonya Yüksek Lisans Eğitimi

POLONYA’DA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

Polonya, son yıllarda Türk öğrenciler için üniversite tercihlerinde popüler bir lokasyon haline gelmiştir. Güzel şehirleri, tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve Avrupa Birliği üyesi bir ülke olması sebebiyle Polonya, üniversite eğitimi için ideal bir seçenektir.

Polonya, AB ülkesi olduktan sonra eğitimde yükselişe geçmiş ve üniversiteleri dünya sıralamasında ilk 1000’in içerisinde yer almıştır. Ülkede üniversite eğitimi lisans bölümlerinde 3 yıldır, ancak mühendislik, tıp ve eczacılık gibi bazı bölümlerde eğitim süresi 4 ile 6 yıl arasındadır.

Yüksek lisans programları genellikle 1,5 – 2,5 yıl arasında sürmektedir. Düşük maliyeti ve kaliteli eğitimi ile uluslararası öğrenciler tarafından büyük talep görmektedir. Akademik başarı Polonya’da yüksek lisans kabulü için oldukça önemlidir. Çoğu üniversitede akademik yıl Eylül ve Ekim aylarında başlar. Üniversitelerin, yeterli düzeyde İngilizce dil seviyesi ve belirli bir seviyenin üzerinde not ortalaması gibi kabul şartları da bulunmaktadır. Öğrencilerin İngilizce seviyeleri yeterli değil ise önce Polonya’da İngilizce dil eğitimi alabilme ve sonra Polonya’da İngilizce lisans eğitimine başlayabilme imkânları vardır.

Kabul şartlarının birçok ülkeye göre daha kolay olduğu Polonya’da üniversitelere giriş sınavsızdır. Üniversitelerin köklü ve kaliteli eğitim sistemi, mezuniyet sonrasında öğrenciye iş garantisi sunmaktadır. Eğitim programlarının ücretleri ise diğer Avrupa Birliği ülkelerine nazaran son derece makul ve ekonomiktir. Bu sebeple Avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için Polonya, en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır.

POLONYA’DA EĞİTİMİN AVANTAJLARI;

  • Polonya üniversitelerinden alınan diplomalar, Avrupa Birliği ve tüm dünyada geçerlidir.
  • Avrupa’da yaşayacak, Schengen vizeniz ile Tüm Avrupa’da serbest dolaşım avantajını kullanabilirsiniz
  • Polonya üniversitelerinden aldığınız diplomalar gerek Avrupa Birliği gerekse YÖK tarafından tanınmaktadır.
  • Polonya üniversiteleri, AB Üniversitesi diploması vermektedir. Bu sayede mesleğinizi dilerseniz ülkenizde dilerseniz AB ülkelerinde rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Polonya’da her branşta İngilizce eğitim alabilirsiniz.
  • Polonya ülke sınırlarında eğitimini tamamlayan öğrencilere yerleşim hakkı veren bir AB üyesidir.
  • Polonya’da öğrenim gören tüm üniversite öğrencilerine yasal çalışma izni verilmektedir.
  • Polonya’da yaşam giderleri, diğer birçok AB ülkesine göre çok daha ekonomiktir.
  • Polonya’da ALES, GRE, GMAT gibi bir akademik sınav engeline takılmadan direkt Yüksek Lisans veya Doktora programına geçiş yapabilirsiniz.

POLONYA ÜNİVERSİTELER

Bilgi İstek Formu

Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.