WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

İngiltere Üniversiteler

İNGİLTERE’DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

İngiltere’ de genellikle lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir. Bazı teknik bölümlerde ise bu süre 4 yıla kadar uzayabilir. Çoğu üniversitede akademik yıl Eylül ve Ekim aylarında başlar. Yaz tatili Ağustos ayının tamamını kapsamaktadır. Dönemler yüksekokullar için daha uzun üniversiteler için ise daha kısadır. 100’ den fazla üniversite her yıl dünyanın dört bir yanından, her kültürden ve dilden on bilerce öğrenciyi misafir etmektedir.

Öğrencilerin İngiltere’de üniversite eğitimi alabilmeleri için lise mezuniyet ortalamalarının ve İngilizce seviyelerinin yeterli derecede olması gerekir. Lise mezuniyet ortalaması ve İngilizce seviyeleri üniversitenin birinci yılına kabul almak için yeterli olmayan öğrenciler, 1 yıl foundation eğitimine katılabilmektedirler. Bu programın asıl amacı İngiltere’ye farklı ülkelerden gelen öğrencilerin bu ülkedeki eğitim sistemini tanımaları ve adapte olmaları ile birlikte eksik olan kredi notlarını tamamlamalarını sağlamaktır.

Not ortalaması ve İngilizce seviyesi yüksek seviyede olan öğrenciler bazı şartlar ile birlikte direkt olarak foundation programına katılmadan 1.sınıftan başlama şansına sahiptirler. Her kurumun vermiş olduğu Foundation eğitimi her üniversite tarafından kabul görmeyebilir. Bunun için Foundation eğitimi alınacak kurum tercih edilirken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da başvuru yapılacak üniversitenin bu foundation eğitiminin geçili olup olmadığıdır.

Ayrıca Foundation eğitimini veren bazı okullar katılım şartı için minimum IELTS 5.5 skorunu şart olarak belirlemektedirler. Bizler First Edumate ailesi olarak üniversiteye kayıt ve yerleşme sürecinde gerekli olan kritik noktaların kontrolünü titizlikle sağlayıp, öğrencilerimize kusursuz bir giriş programı hizmeti sunmaktayız.

İNGİLTERE’DE EĞİTİMİN AVANTAJLARI;

Dünya çapında uluslararası geçerliliğe sahip eğitim kalitesi

Köklü eğitim sistemi geçmişi

Öğrencilere üniversiteler tarafından ileri düzey teknolojik alt yapı, laboratuvar ve kütüphane imkanları verilir ve lisans eğitim süresi 3 yıldır.

Öğrencilere tatil döneminde tam zamanlı çalışma izni sağlanabilmesi

Türkiye’ye olan uzaklık 3.5 saat

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELER

Aberystwyth-University

Bilgi İstek Formu

Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.