WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Kanada Üniversiteler

KANADA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Kanada Amerika’nın kuzeyinde yaşam standartlarının kalitesi, doğal güzellikleri ve gelişmiş ekonomisiyle tanınan bir ülkedir. Eğitim sektöründe uluslararası standartlarda eğitim veren yüzlerce üniversitesi ve eğitim maliyetlerinin ekonomik olması nedeniyle öğrenciler tarafından çok tercih edilen popüler lokasyonlar arasındadır.

Kanada’da İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır. Bu iki dillilik Kanada’ya üniversite okumak için gelen öğrencilerin ikinci bir yabancı dili öğrenmelerine ve dil becerilerini geliştirmelerine olanak da tanımaktadır. Dünyanın en yaşanılır ve güvenli bir ülkesi olan Kanada, dünyanın ileri gelen üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Kanada’da eğitim sistemi eyaletten eyalete hatta üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterir. Genel olarak lisans bölümleri 4 yıl; sağlık bilimleri, tıp, hukuk ve mühendislik gibi teknik alanlarda eğitim süresi 5 veya 6 yıla kadar uzayabilmektedir.

Kabul Kriterleri;

  • Yeterli Düzeyde İngilizce Dil Seviyesi ( IELTS / TOEFL )
  • Belirli bir seviyenin üzerinde not ortalaması ( Lise Diploması veya Üniversite Transkripti )
  • Ders dışı aktiviteler ve CV ( Sosyal faaliyetler, Spor faaliyetleri, Gönüllülük hizmetleri ve Öğrencinin katıldığı yarışmalar vb.)

KANADA’DA EĞİTİMİN AVANTAJLARI;

  • Kanada, yüksek kalitede eğitim ve prestijli bir diploma vadeder.
  • Kanada, eğitim ve yaşam standartları açısından dünyanın en ideal ülkelerinden biridir.
  • Kanada’da öğrencilere çalışma izni verilmektedir.
  • Mezuniyet sonrasında göçmenlik ve vatandaşlık imkânı bulunmaktadır.

KANADA ÜNİVERSİTELER

Bilgi İstek Formu

Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.