WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Macaristan Üniversiteler

MACARİSTAN’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Macaristan günümüzde Türkiye ile tarihi bağları ve siyasi ilişkisi güçlü bir Orta Avrupa ülkesidir. 2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olmuş, AB’ye katıldıktan sonra eğitim alanında büyük bir ilerleme kaydetmiştir. Macaristan üniversiteleri, uluslararası yüksek standartlardaki eğitimi ile Avrupa sıralamasında üst sıralarda yerini almıştır.

10 milyonluk nüfusuyla Macaristan, konumu itibariyle Avrupa’nın tam ortasında yer alıyor. Başkent Budapeşte en popüler turistik merkezlerden biri olmasının yanı sıra önemli üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Pec, Szeged ve Debrecen şehirleri de Macaristan’da önemli üniversite ve eğitim şehirleri arasında yer almaktadır.

Macaristan üniversiteleri başta yabancı dil hazırlık olmak üzere lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere benzersiz fırsatlar sunmaktadır. Macaristan, AB standartlarındaki eğitim sistemiyle ön plana çıkar. Ülkedeki üniversitelerde lisans bölümleri 3 veya 4 yıl sürer. Eğitim dili İngilizcedir. Giriş şartları, birçok AB ülkesine nazaran çok daha kolaydır. Üniversitelere giriş sınavsız olmakla birlikte lise mezunu olan her öğrenci bölüm ayırt etmeksizin Macaristan üniversitelerinde daha ekonomik maliyetlerle okuma fırsatı yakalayabilmektedir.

Üniversitelerde işletme, ziraat, muhasebe, pazarlama gibi popüler bölümler ağırlıktadır. Türk öğrenciler, tıp, diş hekimliği ya da eczacılık gibi sağlık alanlarında da eğitim alabilirler.

Kabul Kriterleri;

  • Yeterli Düzeyde İngilizce Dil Seviyesi ( IELTS / TOEFL )
  • Belirli bir seviyenin üzerinde not ortalaması ( Lise Diploması veya Üniversite Transkripti )
  • Ders dışı Aktiviteler ve CV ( Sosyal Faaliyetler, Spor Faaliyetleri, Gönüllülük hizmetleri ve Öğrencinin katıldığı Yarışmalar vb.)

MACARİSTAN’DA EĞİTİMİN AVANTAJLARI;

  • AB standartlarında kaliteli ve köklü eğitim sistemine sahiptir.
  • Eğitim maliyetleri çoğu ülkeye nazaran daha ekonomiktir.
  • Üniversitelere giriş ve kabul şartları kolaydır.
  • Macaristan Üniversiteleri, dünya sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.
  • YÖK tarafından denklik sağlanmaktadır.
  • Eğitim dili İngilizce ve İngilizce hazırlık eğitimi sunulmaktadır.
  • Schengen vizesi ile Avrupa’da serbest dolaşım hakkı sağlanmaktadır.

MACARİSTAN ÜNİVERSİTELER

Bilgi İstek Formu

Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.