WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Malta Üniversite Eğitimi

Malta eğitim sisteminin İngiltere’deki eğitim sistemine oldukça benzer yönleri bulunmaktadır. Akademik dönemleri ise Eylül ayında başlayıp Temmuz ayında sonlanmaktadır. Türkiye’de üniversite giriş sınavında barajı geçen herkes Malta’da bir üniversitede istediği bölüme kayıt yaptırabilir. Resmi dilin Ingilizce olduğundan dolayı IELTS yada TOEFL gibi dil yeterlilik sınavları üniversiteler tarafından aranan kriterler arasındadır.

Ayrıca bu sınavlarda istenen puanlara ulaşmaları için üniversiteler tarafından kendi bünyelerinde Ingilizce dil hazırlık kurslarıda düzenlenmektir. Aynı zamanda Malta’nın resmi dilinin İngilizce olması, dil gelişiminize de katkı sağlamaktadır. Malta’da üniversite eğitimi 3 yıl, lisansüstü eğitim süresi ise 1 yıldır. Tüm bunların yanı sıra Malta’da yaşamın ucuz olması ve okul ücretlerinin de maliyetinin diğer yerlere kıyasla uygun olması nedeniyle tercih sebebi olmaktadır.

London School Of Commerce Malta

Bilgi İstek Formu

Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.