WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Melbourne Dil Okulları

Melbourne’de Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Melbourne, Avustralya’nın en büyük 2. şehridir. Yaklaşık 3.7 milyon nüfusa sahiptir. 2011 yılında dünyanın en yaşanılır şehri seçilmiş olan Melbourne, güvenli yapısı, sanat aktiviteleri ve doğal yaşam alternatifleri ile öğrencilerin ve turistlerin cazibe merkezlerinden biridir.

Avustralya’da sanat ve modanın en etkili olduğu şehirlerin başında gelmektedir. Yurt dışı eğitim için Avustralya’yı tercih eden öğrencilerin dil eğitimi ya da akademik eğitimler için en çok tercih ettiği Sydney’den sonra 2. Şehirdir.

Şehirde toplu taşıma oldukça gelişmiştir. Aynı zamanda dünyada ki birçok spor müsabakası da Melbourne’de gerçekleşmektedir. Bu anlamda Avustralya’nın spor başkenti de denilmektedir.

Yaklaşık 22 saatlik bir uçak yolculuğu ile Melbourne’e ulaşım sağlanmaktadır.

Melbourne’de okyanus iklimi hissedilir ve şehir değişken hava koşulları ile bilinir. Kışlar nispeten sert, yazlar ise sıcak yaşanmaktadır. Kar yağışına nadir rastlanmaktadır. Ortalama hava sıcaklığı kışları 10-15 C, yazın 25-30 C arasındadır.

Dil okulları ve üniversiteler açısından birçok seçenek bulunan şehirde aynı zamanda çalışmak isteyen öğrenciler için de farklı iş alternatifleri mevcuttur. Ortalama saatlik kazanç 15 AUD ile 25 AUD arası değişmektedir. Bir öğrencinin aylık azami gideri 1600 – 2200 AUD arasındadır. Bu rakam konaklama paylaşımlı ev ya da oda, ulaşım ve gıda giderlerini azami olarak karşılamaktadır.

Melbourne ile Türkiye arasında 8 saatlik yerel saat farkı bulunmaktadır. Örneğin Türkiye’de saat 12.00 iken Melbourne’de saat 20.00’dir.

First Edumate Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak Melbourne’de dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz için okul, program, konaklama, kayıt ve vize süreçlerinin takibi, uçuş biletlerinin ayarlanması, havaalanı organizasyonu ve gidilecek ülke ile ilgili gerekli bilgilendirme işlemleri hususunda uzman ekibimiz tarafından destek sağlanmaktadır. Ayrıca bütün eğitim süreciniz boyunca siz ve aileniz First Edumate’in ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmakta olacaksınız.

MELBOURNE DİL OKULLARI

Teklif Formu

Icon
Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.