WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Berlin Frei Üniversitesi

Berlin Frei Üniversitesi
TEKLİF ALIN

  Berlin Frei Üniversitesi

  1948 yılında Berlin’de kurulmuş Frei Üniversitesi öğrenci sayısı bakımından Almanya’nın en büyük 20 üniversitesinden birisidir. Kurulduğu günden bu yana FreieÜniversitesi’nde yüksek seviyede uluslararasıakademik yaşam hakim olmuştur.Üniversite kurulduğundan beri, bu, geniş ölçekli bir bilim insanı değişimi, öğrenciler için akademik değişim programlarıve  üniversitelerle dünya çapında işbirliği programları yürütülmektedir. Berlin Frei Üniversitesi’nin kampüsü, dünyanın dörtbir yanından öğretim, öğrenim ve araştırma faaliyetleri için bu üniversiteye gelmiş uluslararası öğrenciler, bilim insanları ve öğretim görevlileri ile uluslararası bir kampüs görünümündedir. Bu yönüyle tam anlamıyla bir dünya üniversitesidir.

  Üniversitenin özerk akademikyönetimine öğrencilerin de katılımıyla, aynı zamanda Almanya’da bir ilk olmuştur. Bu üniversitenin ismini de damgasını vurmuştur.  Berlin Frei Üniversitesi öncü bir reform üniversitesidir.

  Berlin FreieÜniversitesi’nde bilim ve iş dünyası arasında çok kapsamlı bir iş birliği mevcuttur. Örneğin, FreieÜniversitesi’nden araştırmacılar, araştırma sonuçlarını iş ve ticaret fuarlarındasunumlar yoluyla aktarırlar ve ve iş dünyasındaki potansiyel ortaklarla temas kurarlar. Bu durum öğrencilere daha iş hayatına adım atmadan çok sayıda firma ve şirket ile bağlantılar kurma fırsatını verir ve kariyerlerinde çok emin adımlarla ilerlemelerini sağlar. Berlin Frei Üniversitesi araştırma sonuçlarının kullanılması ve yeniliklerin gerçekleştirilmesinde öğrencileri, bilim insanlarını ve mezunları destekler.

  Berlin Frei Üniversitesi’ndeki bilim adamları, sosyal açıdan önemli, küresel ve geleceğe yönelik konuları tespit etmekte ve bunlar üzerinde çalışmaktadırlar.  Bu amaçla üniversite bilim dünyası, iş dünyası, siyaset dünyası ve kültür dünyasından bölgesel, ulusal ve uluslararası ortaklarla bilimsel ağlarda birlikte çalışmaktadır. Biyoçeşitlilik, geleceğin su ve enerji temini, merkezi iklim değişikliği ve yüksek performanslı teknolojiler üniversitenin başlıca araştırma alanlarıdır.

  Üniversite tarafından açılan 178 lisans ve yüksek lisans bölümünde toplam 33.000 öğrenci öğrenim görmektedir. Uluslararası öğrencilerin oranı ise lisans bölümlerinde %13, yüksek lisans bölümlerinde ise %27’dir. Toplam 4.500 çalışanının yaklaşık yarısı akademik personel olarak görev yapmaktadır. Okuda görev yapan profesör sayısı ise 490’dan fazladır.

  Üniversitedeki Fakülteler

  Biyoloji, Kimya, Eczacılık

  Eğitim ve Psikoloji

  Yer Bilimleri

  Tarih ve Kültürel Çalışmalar

  Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği

  Felsefe ve Beşeri Bilimler

  Fizik

  Siyasal ve Sosyal Bilimler

  Hukuk Fakültesi

  Veterinerlik

  Ekonomi Bölümü

  Başvuru Tarihleri

  Almanya’daki üniversitelerin genel olarak 2 farklı başlangıç tarihleri vardır. Başlangıçlar Ekim-Kasım, Mart-Nisan aylarında yapılmaktadır. Her okulun son başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyatlandırma

  Almanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri yoktur. Devlet üniversiteleri, eğitim alan öğrencilerden sadece dönemlik harç bedeli talep etmektedir. Bu harç bedelleri ortalama 300-500 Euro arasındadır.

  TANITIM VİDEOSU

  KONUM

  detaylı bilgi için

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.