WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

San Francısco Dil Okulları

San Francısco’da Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

ABD’nin California eyaletine bağlı olan San Francisco, San Francisco Körfezi Bölgesi’nde kurulan ABD’nin ve Dünya’nın en önemli kültürel ve finansal merkezlerinden biridir. San Francisco, batısında Büyük Okyanus, kuzeyinde ve doğusunda ise San Francisco Körfezi arasında kurulmuştur.

Şehir önemli kitap evleri, galeriler ve müzeleriyle tam bir kültür şehridir. Şehirin aynı zamanda Victoria Dönemi mimarisi, dağlık alanları ve yaz sisleri arkasındaki Golden Gate Köprüsü’yle de gizemli ve mistik bir havası vardır. Bu özellikleriyle şehir oldukça fazla turist çekmektedir. San Francisco dünyanın en çok turist gelen şehirleri arasında 35. Sırada yer almaktadır.

Çok düzenli bir yapıya sahip olan şehirde toplu taşıma ağı oldukça gelişmiştir.

Türkiye’den San Francisco’ya gitmeyen isteyen öğrenciler için yaklaşık 19 saatlik bir yolculuk onları beklemektedir. İstanbul San Francisco uçak biletleri dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Bilet fiyatları genel olarak 600– 1000 USD (Amerikan Doları) arasında değişmektedir.

San Francisco, genel olarak sıcak ve ılıman bir şehirdir. Yıllık ortalama sıcaklık 14 °C’dir. Kışın ortalama 10 derece ile Ocak en soğuk ayıdır. Sıcak bir iklime sahip olan San Francisco yılda ortalama 67 gün yağış almaktadır.

San Francisco’da bir aylık tüm ihtiyaçlarınız için ortalama 1500-1950 USD (Dolar) arasında bir bütçe ayırmanız tavsiye edilir.

Şehir toplu taşıma ağı hizmetleri açısından oldukça gelişmiştir. Belediye’ye ait olan MUNI şehrin tüm otobüs ve cable car’larını idare etmektedir. Ayrıca şehirde BART (hızlı tren) ve Ferry hizmetlerinde yer almaktadır.

San Francisco ile Türkiye arasında 10 saatlik bir yerel saat farkı bulunmaktadır. Örneğin Türkiye’de saat 12.00 iken San Francisco’da saat 22.00’dır.

First Edumate Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak San Francisco’da dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz için okul, program, konaklama, kayıt ve vize süreçlerinin takibi, uçuş biletlerinin ayarlanması, hava alanı organizasyonu ve gidilecek ülke ile ilgili gerekli bilgilendirme işlemleri hususunda uzman ekibimiz tarafından destek sağlanmaktadır. Ayrıca bütün eğitim süreciniz boyunca siz ve aileniz First Edumate’in ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmakta olacaksınız.

SAN FRANCISCO DİL OKULLARI

Teklif Formu

Icon
Privacy Preferences
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.