WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Prag Ekonomi Üniversitesi

TEKLİF ALIN

  PRAG EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ

  Bir çok uluslararası akreditasyonu bulunan Prag Ekonomi Üniversitesi, 1953 yılında kurulmuş en büyük devlet üniversitesidir. Ekonomi alanında bir çok farklı bölümün bulunduğu bu üniversite, Çekya’nın bu alandaki önde gelen üniversitelerinden biridir. Üniversite’de 6 farklı fakülte olup bunlardan 5 tanesi Prag şehrinde yer almaktadır.

  Yaklaşık 15.000 öğrencinin eğitim aldığı bu üniversitede ingilizce Lisans ve Yüksek Lisans eğitiminizi alabilirsiniz.

  İngilizce Hazırlık 

  Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen adayların öncelikli olarak dil seviyelerinin akademik eğitim alacak düzeyde olması gerekmektedir. Bu noktada Prag Ekonomi Üniversitesi de bölüm başvurularında öğrencilerden IELTS, TOEFL gibi belgeler talep etmektedir. Bu noktada Prag Ekonomi Üniversitesi öğrencilere 1 dönemlik İngilizce hazırlık fırsatı da sunmaktadır. Burada alacağınız hazırlık eğitimi sonrasında almış olduğunuz B2 dil belgesiyle bölüm başvurularınızı yapabilirsiniz.

  İngilizce hazırlık eğitimi 1 dönem için 380 saat sürmektedir. Bunun dışında 90 saat Matematik, 30 saat basic çekçe ve ek olarak 95 saat Fizik, kimya veya biyoloji için ingilizce hazırlık görebilirsiniz.

  İngilizce hazırlık eğitimi dışında Prag Ekonomi Üniversitesinde Çekçe hazırlık eğitimi alma imkanınız da mevcuttur.

  Çekya Üniversite Süreci

  Türkiye’de sınavı kazanamadınız ve Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız hiç üzülmenize gerek yok. Çek Cumhuriyetinde okumak için sınav kazanma şartı yoktur. Lise mezunu olan adaylar, lise diploma ve Transkritpleri ile başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Bu noktada üniversite başvuruları için sunmaları gereken tek şey dil yeterlilikleri olacaktır.

  Çek Üniversitelerinin Avantajları

  Çekya’da üniversite eğitimi almak gibi bir planınız varsa uygun maliyetlerle bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çek cumhuriyeti, her ne kadar avrupa birliğinde olsa da Euro yerine kendi para birimi olan Çek Korunasını kullandığı için yaşam maliyetleri diğer avrupa ülkelerine göre daha düşüktür.

  Çekya’daki üniversiteler genellikle köklü geçmişe sahip devlet üniversiteleridir. Buralarda alacağınız diplomaları ister Avrupa’da iş ararken kullanabilir, ister Türkiye’ye dönünce diğer adayların bir adım önüne geçerek kullanabilirsiniz.

  Üniversite eğitimini Çekçe almak isteyen öğrenciler için ücretsiz eğitim fırsatı sunulmaktadır.

  Çekya’da eğitim alırken part time olarak çalışma imkanınız olacaktır! Bu imkan sayesinde hem yaşam giderlerinizi kendiniz çalışarak kazanabilir,  sosyal çevre ve iş ağınızı da geliştirebilirsiniz.

  Çek Cumhuriyeti, bulunduğu coğrafi konum olarak avrupa’nın tam ortasındadır. Komşu ülkeleri Polonya, Almanya, Avusturya gibi ülkeledir. Çekya’da aktif olarak öğrenci olduğunuz sürece bu ülkelere vizesiz ve uygun fiyatlarla geziler düzenleyebilirsiniz.

  Prag Ekonomi Üniversitesi Programları ve Fiyatları

  ProgramlarSömestrYıllık Eğitim Ücreti
  Hazırlık Programı
  İngilizce Hazırlık Programı1€ 3.390
  Çekçe Hazırlık Programı2€ 5.990
  Çekçe Hazırlık Programı1€ 3.990
  İngilizce Lisans Programları
  International Business6€ 3.800
  International Business Administration6€ 3.800
  Economics6€ 3.800
  İngilizce Yüksek Lisans Programları
  International Business – Central Business Realities2€ 3.800
  Finance And Accounting2€ 3.800
  Economics of Globalization and European Integration2€ 3.800
  Management2€ 3.800
  Diplomatic Studies2€ 3.800
  International Management2€ 3.800
  Information System Management2€ 3.800
  Official Statistics2€ 3.800
  Quantitative Economics Analysis2€ 3.800

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Çekya üniversitelerinde eğitim genellikle Eylül ayı gibi başlamaktadır. Resmi başvurular ise ilgili üniversitenin kayıt kabul dönemini açmasıyla başlar. Çekya’daki üniversitelerin genel olarak son başvuru tarihi 15 Marttır. Kayıtların kapanması bölümlere ayrılmış olan kontenjanların dolmasıyla sona erer.

  Geç kayıt olacak öğrenciler ise Ocak – Şubat ayı başlangıçlı programlar için başvurularını Ekim ayı sonuna kadar yapabilmektedir. Resmi başvurularda aranacak nitelik eğitim alacağınız dildeki yeterliğinizdir. Başvuru süreci ile ilgili danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


  TANITIM VİDEOSU

  KONUM

  detaylı bilgi için

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.