WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Masaryk Üniversitesi

TEKLİF ALIN

  MASARYK ÜNİVERSİTESİ

  Çekya’nın en büyük üniversiteleri arasında yer alan Masaryk Üniversitesi, 2019 yılında yüzüncü yılını kutlamıştır. Yaklaşık 35.000 aktif öğrencisi olan bu üniversiteden her yıl ortalama 7.500 kişi mezun olarak diplomalarını almaktadırlar. Hem akademik olarak teknik bilgi, hem de pratik olarak uygulama dersleri konusunda Avrupa’daki üniversiteler arasında en kaliteli eğitim veren ve oldukça geniş olanaklara sahip olan bu üniversite, öğrenciler arasında en çok tercih edilen üniversitelerden bir tanesidir.

  Çekya’da Üniversite Eğitimi almak isteyen öğrencilere hem İngilizce hem Lehçe dil seçenekleri olarak bir çok alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi alma imkanı sunulmaktadır. Okulun en popüler bölümü ise sağlık bölümleridir.  Tıp ve Dişçilik lisans eğitimi, diğer avrupa ülkelerine oranla daha uygun fiyatlı olduğu için oldukça yüksek sayıda talep görmektedir.

  Masaryk üniversitesi, eğitim alan öğrencilere hem kampüs içi hem de kampüs dışında oldukça geniş imkanlar sunmaktadır. Binlerce öğrenciye yetecek kadar kütüphane, kafe ve restoranlar, bilgisayar laboratuvarı, internet ağı, eğlence ve spor tesisi bulunmaktadır.

  Brno Şehri ve Yaşam

  Çekya’da üniversite eğitimi denilince akla her ne kadar Prag şehri gelse de, Brno şehri de kalabalıktan uzakta eğitim almak isteyen öğrencilerin ilgisini çeken bir şehirdir ve tam bir öğrenci şehridir. Bu şehir, Çekya’da en çok öğrenci nüfusuna sahip olan şehir olmakla beraber aynı zamanda yaşam maliyetlerinin de uygun olmasından dolayı yalnızca Çekya’da değil, Avrupa’nın diğer ülkelerinden de öğrencilerin üniversite eğitimi almak için hedefi haline gelmektedir. Brno şehri, başkent olan Prag’dan sonra, Çekya’nın en büyük ikinci şehridir. Şehir merkezi, tarih kokan mimari yapıları ve sakin şehir hayatıyla bilinmektedir. Bulunduğu konum gereği ve oldukça gelişmiş ulaşım ağı sayesinde, Avrupa’nın diğer önemli başkentleri olan Viyana, Budapeşte ve Bratislava gibi şehirlere kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

  Fakülteler

  Masaryk Üniversitesinde eğitim verilen fakülteleri aşağıda inceleyebilirsiniz;

  Faculty of Medicine

  Faculty of Law

  Faculty of Science

  Faculty of Arts

  Faculty of Education

  Faculty of Economics

  Faculty of Informatics

  Faculty of Social Studies

  Masaryk Üniversitesi Programları

  ProgramlarSömestrYıllık Eğitim Ücreti
  İngilizce Lisans Programları
  General Medicine12€ 11.760
  Dentistry10€ 13.330
  Physiotherapy6€ 7.650
  English Language and Literature6€ 2.500
  Business Administration6€ 1.250
  International Relations and European Politics6€ 2.200
  İngilizce Yüksek Lisans Programları
  English Language and Literature4€ 1.900
  Norh-American Culture Studies4€ 1.900
  Business Management4€ 3.500
  Finance4€ 3.500
  Economics4€ 3.500
  Public Finance and Economics4€ 3.500
  Computer Systems, Communication and Security4€ 3.000
  Visual Informatics4€ 3.000
  Software Systems and Services Management4€ 3.000
  Cultural Sociology4€ 3.000
  International Relations and European Politics4€ 3.000
  Conflict and Democracy Studies4€ 3.000
  Energy Policy Studies4€ 3.000
  Sociology4€ 3.000
  Public and Social Policy and Human Resources4€ 3.000

  BAŞVURU TARİHLERİ

  Çekya üniversitelerinde eğitim genellikle Eylül ayı gibi başlamaktadır. Resmi başvurular ise ilgili üniversitenin kayıt kabul dönemini açmasıyla başlar. Çekya’daki üniversitelerin genel olarak son başvuru tarihi 15 Marttır. Kayıtların kapanması bölümlere ayrılmış olan kontenjanların dolmasıyla sona erer.

  Geç kayıt olacak öğrenciler ise Ocak – Şubat ayı başlangıçlı programlar için başvurularını Ekim ayı sonuna kadar yapabilmektedir. Resmi başvurularda aranacak nitelik eğitim alacağınız dildeki yeterliğinizdir. Başvuru süreci ile ilgili danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


  TANITIM VİDEOSU

  KONUM

  detaylı bilgi için

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.