WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?

University of West London

TEKLİF ALIN

  University of West London

  Thames Valley Universitesi’nin kökleri 1860’lı yıllarda kurulmuş olan Lady Byron School’a dayanmakta olup; 1990 yılında Ealing College of Higher Education, Thames Valley College of Higher Education, Queen Charlotte’s College of Health Care Studies ve the London College of Music okullarının birleşmesiyle Polytechnic of West London olarak eğitim vermeye devam etmiştir. 1992 senesinde kurum üniversite ünvanını alıp, ismini de Thames Valley University olarak değiştirmiştir.

  Thames Valley Universitesi, 117’den fazla ülkeden gelen 44000’in üzerinde öğrencisiyle, nüfusu İngiltere’nin en büyük üniversitelerinden biridir. TVU London (Ealing), Slough, ve Reading olmak üzere üç ana kampüsten oluşmaktadır. Bu kampüslerin en büyüyüğü olan London (Ealing), 1,900 acre’lik park ve açık hava sahasına sahiptir. Şehir merkezine metro ile sadece 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır.

  Birçok cafe’nin, klubün, sinemanın bulunduğu Ealing kampüsünde spor sahalarına da yer verilmiştir. Öğrenciler ayrıca St. Mary’s Road’daki spor salonundan yararlanma imkânına sahiptirler.

  Ealing Kampüsü’nün yakınında bulunan Paragon öğrenci yurtları, 2007 yılında ‘Major Housing Project of the Year’ kategorisinde bina inşa ödülünü aldı. Paragon, İngiltere’nin modern yapım teknikleri kullanılarak yapılan en yüksek binasıdır. 810 adet tek kişilik en-suite (tuvalet ve banyosu içinde) odaya sahip bu yurtta, içlerinde mutfak ünitesi bulunan, tek kişilik en-suite 29 adet studio tipi daire de bulunmaktadır. Öğrenciler yurtta internet servisinden yararlanma imkânına sahiptir.

  Kampüsler arasında ve akademik binalara düzenli olarak servis vardır.
  Reading kampüsü, 2004 yılında ‘Reading College and School of Arts & Design’ ve Thames Valley Üniversitesi’nin birleşmesiyle, TVU’nun kampüsü olarak hizmet vermektedir. Kampüs, hareketli yaşamı ile ünlü merkezi Reading’de bulunur. Reading bu canlı yapısıyla, İngiltere’nin Silikon Vadisi olarak kabul edilir.
  Thames Valley University 4 farklı fakülteden oluşur:

  • Faculty of Arts,
  • Faculty of Health and Human Sciences,
  • Faculty of Professional Studies,
  • Faculty of Technology.

  The Faculty of Arts (Sanat Fakültesi), medyanın birçok dalında sektörel ödüller kazanmıştır. Art & design (Sanat ve Tasarım) bölümünün portföyünde birçok kurs bulunmakta, Güzel Sanatlar, Medya, İletişim, TV, Sinema gibi pek çok farklı alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Media (medya) bölümü ise fotoğraf, televizyon, radyo, halkla ilişkiler ve gazetecilik gibi çeşitli dallarda staj imkânı sağlar.

  The Faculty of Health and Human Sciences, sağlık alanında İngiltere’nin en büyük fakültelerinden biri olup, bünyesinde psikoloji, sosyoloji ve sağlık bilimleri, adli bilimler ve sağlık, antrenman bilimleri gibi birçok alanı barındırır.

  Thames Valley Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Uluslarası Ofis, uluslararası öğrencilere yönelik ilk hafta gerçekleşen oryantasyon programı düzenlemektedir. Ayrıca okul, öğrencilerin rahat bir şekilde üniversiteye ulaşabilmeleri için de havalimanından karşılama hizmeti sunar.

  Öğrenciler okula başladıkları andan itibaren Thames Valley Üniversitesi’nin Öğrenci Birliği (Students’ Union) üyesi olurlar. Öğrenci Birliği yüzlerce kulüp ve topluluktan oluşur. TVU öğrencileri düzenlenen tüm faaliyetlerden yararlanma şansına sahip olurlar.

  Undergraduate (Lisans Öğrencileri):
  IELTS 5.5 ve üzeri
  TOEFL 550/ 213 (Computer based) ve üzeri

  Postgraduate (Yükseklisans Öğrencileri):
  IELTS at 6.5 ve üzeri
  TOEFL at 600/ 250 (Computer based) ve üzeri

  * Lisans veya yüksek lisans için İngilizce sınavlarından yeterli notu alamayan öğrencilere yönelik, okul yaz aylarında “Pre-Sessional” adı verilen İngilizce hazırlık kursları vermektedir.

  • Vacation English
  • General English
  • Intensive English
  • Academic Year
  • Academic Semester
  • English for Business
  • IELTS Preparation
  • Cambridge Exam Preparation

  Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Londra ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International Covent Garden dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar. Camden Town’un gözde pazarlarını keşfedin. West End’de müzikallerin, tiyatroların ve filmlerin tadını çıkarın. Buckingham Sarayı’nı, Big Ben’i ve Parlamento Binası’nı gezin.

  Aile Yanı

  Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

  Öğrenci Rezidansları

  Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.  KONUM

  detaylı bilgi için

  Teklif Formu

  Icon
  Privacy Preferences
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.